Vertikalūs vaizdo įrašai – garantuotas būdas patraukti ir išlaikyti vartotojų dėmesį
Net 57 proc. vartotojų sukurtų vaizdo įrašų yra nufilmuota vertikaliai ir net 94 proc. žmonių naršo internete laikydami savo išmaniuosius telefonus vertikalioje padėtyje („Enterpreneur“ duomenys). Ką tai reiškia? Vartotojų įpročiai diktuoja aiškias gaires, kaip dar labiau pagerinti jų patirtį ir atitinkamai paversti juos lojaliais savo prekės ženklo klientais. Taigi skirkite laiko ir dėmesio kokybiškų vertikalių vaizdo įrašų kūrimui.
Nuo ko viskas prasidėjo. 2011 m. vasarą startavo „Snapchat” programėlė, kuri akimirksniu sužavėjo pasaulį dėl inovatyvaus būdo pasakoti trumpus istorijų fragmentus, egzistuojančius vos 24 valandas. Tiesa, atsiradus „Instagram Stories“ funkcijai, „Snapchat“ populiarumas prigeso, nes žmonės tiesiog nebematė poreikio kurti turinio dviems skirtingiems kanalams. Taigi esminį lūžį pereiti nuo horizontalių ekranų (televizorių, nešiojamųjų ir stacionarių kompiuterių, kt.) prie vertikalių padarė jau minėta „Snapchat“ programėlė ir kiek anksčiau išleistas pirmasis „Iphone“ modelis.
Vertikalių vaizdo įrašų efektyvumas. Įsivaizduokite, kad paimate į rankas išmanųjį ir atsidarote „Instagram“ ar „TikTok“ programėlę, o ten – pasipila socialinių tinklų srautas. Kokia tikimybė, kad paversite ekraną gulsčiai, kai daug patogiau nykščiu slinkti žemyn ar pristabdyti akį patraukusį vertikalų vaizdo įrašą? Apie vertikalių vaizdo įrašų efektyvumą siekiant vartotojo dėmesio sufleruoja ir populiariausi formatai socialiniuose tinkluose – „Instagram Reels“ bei trumpi „TikTok“ vaizdo įrašai.
Triukai, kurie padės pritraukti tikslinės auditorijos dėmesį vertikaliais vaizdo įrašais. Pirma, būkite originalūs, išsiskirkite iš minios. Bet tuo pačiu sekite tendencijas socialiniuose tinkluose, kad galėtumėte pritaikyti tas, kurios labiausiai tinka jūsų prekės ženklui. Tai padės išlaikyti esamą ir pritraukti naujų auditorijų. Antra, patraukite dėmesį įdomia pradžia ir išlaikykite vartotojo dėmesį iki galo. Tai gali padėti padaryti „storytelling“ metodas, itin trumpi ir koncentruoti vaizdo įrašai, efektinga pradžia ir pabaiga. Trečia, prieš skelbdami vertikalų turinį, patikrinkite techininius aspektus – ar uždėtas rėmelis neuždengia pagrindinio vaizdo, ar matosi subtitrai (būtinai naudokite ir juos), o gale nepamirškite raginimo veikti (angl. call to action).
Taigi vertikalus turinys lengviau patraukia vartotojų dėmesį ir didina lojalumą jį kuriančiam prekės ženklui. Būtent todėl prekės ženklai turėtų dar daugiau dėmesio skirti kokybiškam vertikaliam turiniui.
Jei reikia pagalbos kuriant kokybišką turinį ar įžvalgų, kaip tai daryti tinkamai patiems, susisiekime.